Víte, co je maximální retro? Když si zakoupíte gramofon, který je dnes sám o sobě dost retro, v retro provedení. Tím docílíte, že na vás dýchne dvojitá porce historie. Dnes se již však nejedná o nic tak neobvyklého. “LP” desky se vrací do módy. Proto byste si určitě s výhledem na budoucnost nějaký ten gramofon měli pořídit. Bezpochyby každému fajnšmekrovi padne do oka Gramofon Hyundai RT 910 RETRO.
Díky svému neobyčejnému designu určitě oživí jakýkoliv interiér. Můžete si také vybrat ze 3 rychlostí přehrávání. Součástí tohoto gramofonu je i analogový FM/AM tuner s ručičkou, který ještě umocní nádech poměrně vzdálené historie.
To vše je zabaleno do dřevěné skříně, čili se nemusíte bát ani případného poškození při převozu apod.
Gramofon Hyundai RT 910 RETRO je určen pro milovníky dlouhohrajících desek. Pokud takového znáte nebo jste dokonce jedním z nich, udělejte si radost koupí tohoto gramofonu. Poměr výkon/cena vás určitě nezklame a budete se moci zaposlouchat do svých oblíbených hitů.
Historie gramofonu
Gramofon, jeden z nejvýznamnějších objevů v oblasti záznamu a přehrávání hudby, má svou zajímavou historii. Představuje první masově rozšířený prostředek pro reprodukci zvuku, který tvořil základ moderní hudební průmyslu.
Historie gramofonu sahá až do 19. století, kdy Thomas Edison představil svůj fonograf. Tento zařízení umožňoval záznam a přehrávání zvuku pomocí rotující válce s vrypem. Nicméně, Edisonův fonograf byl náchylný k mechanickým poruchám a byl poměrně nepraktický.
V roce 1887 pak německý vynálezce Emil Berliner představil svůj gramofon, který se stal průlomovým. Na rozdíl kovat, což umožnilo jejich masovou distribuci a prodej.
V průběhu 20. století se gramofon postupně vyvíjel a zdokonaloval. Byly vytvořeny nové typy gramofonových jehel a zvětšovány otáčky desek, což vedlo k ještě lepšímu zvuku a kvalitě nahrávek. V polovině 20. století byly gramofony často označovány jako „gramodesky“ a staly se nedílnou součástí života mnoha lidí, zejména při poslechu populární hudby.
Nicméně s příchodem kompaktního disku (CD) na konci 20. století a digitalizace hudby se gramofon začal pomalu vytrácet z běžného používání. Přesto však zůstává milovaným hudebním zařízením až dodnes. Dokonce existuje i mezi hudebními nadšenci a hifisty určitý návrat k gramofonům a vinylovým deskám, které se staly znovu populárními.
Gramofon zanechal významný otisk v historii hudebního průmyslu. Svojí inovativní technologií umožnil poslech hudby ve vysoké kvalitě a přinesl dokonalý zážitek z reprodukce zvuku. I přesto, že se jeho použití snížilo v důsledku nových technologií, je gramofonem důležitou součástí hudebního vývoje a jeho historie si stále udržuje svoji hodnotu.
Zajímavosti o gramofonu
Gramofon patří mezi jedno z nejdůležitějších hudebních zařízení minulého století. Přestože dnešní digitální technologie převážně ovládá hudební scénu, mnozí lidé mají stále zájem o tento klasický a historický způsob poslechu hudby.
Historie gramofonu sahá do roku 1877, kdy byl představen Thomasem Edisonem. První gramofonové desky se však začaly vyrábět až o několik let později. Na rozdíl od moderních zvukových souborů se desky vyráběly z velkých kotoučů a byly přehrávány speciálním přístrojem.
Zvuk se z kotoučů přenášel pomocí speciálního jehlu, která se dotýkala drážek na desce a zároveň převáděla mechanické vibrace na zvuk. Tímto způsobem byl dosažen vynikající analogový zvuk.
Jednou z nejzajímavějších vlastností gramofonových desek je, že se jejich popularita neklesá. Naopak, za posledních několik let se prodej gramofonů a gramofonových desek zvýšil. Lidé se obracejí k gramofonu jako alternativě k digitální hudbě, ať už kvůli nostalgičnosti nebo proto, že si cení jeho výjimečného zvuku.
Další zajímavostí je, že původně byl gramofon vyvinut jako hudební nástroj pro odborníky, kteří chtěli poslouchat hudbu v kvalitě blížící se živému projevu. Avšak s postupem času se gramofon stal dostupným i pro běžné spotřebitele a stále se využíval i jako domácí zábava či prostředek k poslechu hudby.
Unikátní vlastností gramofonu je také jeho schopnost předávat pocit autenticity a intenzity hudby. V dnešní době, kdy je hudba často komprimována a přehrávána přes bezdrátová zařízení, má gramofon tu výhodu, že přenáší hudbu věrně a s osobitým charakterem. Zvuk gramofonových desek má své specifické šumy a škrábání, které dodávají hudbě osobitý pocit a atmosféru.
Přestože gramofon dnes není hlavním hudebním zařízením, stále se nachází v mnoha domovech po celém světě. Můžeme ho považovat za kus historie, který připomíná náš hudební dědictví a poskytuje jedinečný zážitek poslechu hudby. Pro mnoho lidí se gramofon stává i sběratelským předmětem, protože staré desky a gramofony mají svou hodnotu.
Na závěr lze říci, že gramofon je překvapivě trvalý a oblíbený hudební přístroj, i přes pokroky v digitální technologii. Jeho unikátní zvuk a historický význam si získávají srdce milovníků hudby po celém světě. Ať už ho používáme ke komornímu poslechu doma nebo na veřejných akcích, gramofon zůstává ikonou hudebního světa a připomíná nám krásu a hodnotu analogové hudby.