Značka „Philco“ je známá společnost, která vyráběla spotřební elektroniku. Název „Philco“ je zkratkou z „Philadelphia Storage Battery Company,“ což naznačuje původ této společnosti v oblasti baterií.
Philco byla jednou z prominentních společností na poli rádií, televizí a domácích spotřebičů v průběhu 20. století. Její produkty jsou často vnímány jako ikony designu a technického pokroku své doby.
I přes zánik značky Philco jsou některé z jejích historických rádií a televizí vyhledávány mezi sběrateli starožitností a starých elektronických zařízení.
O značce Philco
Společnost Philco byla založena v roce 1892 v Pensylvánii, USA, jako výrobce baterií. Později se začala zaměřovat na výrobu rádií a různých elektronických zařízení. Během 20. století se stala jedním z předních výrobců rádií a televizí v USA.
Společnost Philco byla původně založena jako Helios Electric Company, následně přejmenována na Philadelphia Storage Battery Company.
V roce 1961 společnost koupila společnost Ford a od roku 1966 byla známá pod názvem Philco-Ford. V roce 1974 Ford společnost prodal společnosti GTE a v roce 1981 ji koupila společnost Philips.
V Severní Americe je značka Philco v současné době vlastněna společností Philips. Na ostatních trzích vlastní značku Philco International společnost Electrolux.
Výrobky Philco
Na počátku 20. let 20. století společnost Philco vyráběla akumulátory, zásuvkové akumulátory (zásuvkové transformátory) a nabíječky akumulátorů. S vynálezem elektronkového usměrňovače, který umožnil praktické napájení rádií z elektrických zásuvek, vstoupila společnost Philco v roce 1928 do obchodu s rádii.
Následovala další výrobce rádií, jako například RCA, Atwater-Kent, Zenith Electronics, Freshman Masterpiece, FADA Radio a AH Grebe, kteří se pustili do podnikání s rádii napájenými z baterií. Do konce roku 1930 prodávali více radiopřijímačů než kterýkoli jiný výrobce a tuto pozici si udrželi více než 20 let.
Společnost Philco vyrobila mnoho kultovních rádií a televizorů, včetně klasického dřevěného rádia ve tvaru katedrály z 30. let 20. století (tzv. „Baby Grand“) a řady televizních přijímačů Predicta z 50. let.
Philo Farnsworth, který se zasloužil o vynález prvního plně funkčního celoelektronického elektronkového televizního systému (patent č. US1773980 – podán 7. ledna 1927), pracoval ve společnosti Philco v letech 1931-1933.