Půjčky po insolvenci jsou finanční produkty, které mohou být dostupné i pro jedince, kteří jsou v insolvenčním řízení. Jednou z možností je například „telefon na splátky v insolvenci“. Takové nabídky umožňují lidem v insolvenci získat potřebný telefon a platit ho postupně, často ve formě měsíčních splátek. Jak půjčky po insolvenci fungují a jaké mají podmínky?
Obsah článku
Půjčka při insolvenci
Půjčka po insolvenci pro dlužníky
Jak o půjčku po insolvenci ihned požádat
Půjčka pro lidi v insolvenci
Výhody půjčky pro dlužníky v insolvenci
Česká spořitelna a půjčka po insolvenci
Telefon na splátky v insolvenci
Podmínky pro insolvenci
V registru se člověk objeví ve všech případech, pokud má nějaký úvěr. A to dokonce i tehdy, kdy splácí pravidelně bez komplikací. Stejně bude v registru evidovaný. Ovšem je důležité vědět, že takový záznam nijak nevadí. Jakmile člověk přestane splácet své závazky, dostane se do registru dlužníků, což už horší rozhodně je.
Půjčka při insolvenci
V případě, kdy dlužník nesplácí své závazky pravidelně a včas, dostane se do negativního rejstříku. To znamená, že má člověk problémy se splácením a nemá dobrou bonitu.
Insolvenční rejstřík Justice je zásadní součástí moderního finančního prostředí. Jedná se o veřejnou evidenci fyzických a právnických osob, na které byl vyhlášen úpadek. Účelem rejstříku je zabránit tomu, aby lidé uzavírali finanční obchody s osobami prohlášenými za insolventní, neboť slouží jako varování pro potenciální věřitele.
Insolvenční rejstřík dlužníků používají právě jak dlužníci, tak i věřitelé, kteří zvažují, zda někomu v insolvenci budou půjčovat své peníze.
Běžná insolvence trvá 5 let a jen v některých případech ji lze zkrátit na 3 roky. Insolvence na 3 roky platí pro starobní a invalidní důchodce a pro všechny dlužníky, kteří dokážou během 3 let splatit alespoň 60 % pohledávek.
Výmaz z registru dlužníků po insolvenci probíhá automaticky a není nutné o něj nijak žádat. V případě, že je člověk ještě v insolvenci a má zájem o půjčku, má půjčka v insolvenci vždy horší podmínky než půjčka po insolvenci.
Justiční insolvenční rejstřík je velmi oblíbeným, ovšem nikoliv jediným registrem dlužníků. Existuje jich celá řada.
Kdo má takový záznam, třeba i kvůli zanedbatelné splátce, získá další půjčku jen obtížně. Proto je vhodné využít půjčku bez registru.
Poskytovatel neprovádí lustraci v registru dlužníků, proto vůbec nevadí, že už zájemce nějakou půjčku má. Nevadí ani to, že je na seznamu osob, kterým se nepodařilo nějaké splátky zaplatit.
Půjčka po insolvenci pro dlužníky
Půjčka po insolvenci nabízí novou cestu k půjčování peněz. Není složité tuto půjčku získat a navíc při nenahlížení do registru dlužníků mají na půjčku šanci i ti, kteří si už mysleli, že jsou ztraceni a nemají žádnou možnost.
Jistá půjčka v insolvenci je k dispozici u nebankovních společností. Banky v ČR si vždy každého žadatele řádně prověřují a lidé v insolvenci nejsou pro banku dostatečně bonitní. To znamená, že nejsou schopni platit své závazky.
Tak tedy dlužník se nedozví, která banka půjčí po insolvenci, protože banky lidem v insolvenci půjčky nedávají. Pokud na takové půjčce člověk trvá, může zkusit nějakou z nebankovních společností.
Protože nebankovní společnosti jsou více benevolentní, není problém sehnat půjčku pro lidi v insolvenci. Jsou i tací, kteří si například pořídí auto na splátky v insolvenci, případně mobilní telefon na splátky, i když ještě insolvenci nemají ukončenou.
Teprve až po ukončení insolvence je vhodné hledat, která banka půjčí po insolvenci. Během ní nemá snad ani cenu bankovní půjčky řešit.
Jak o půjčku po insolvenci ihned požádat
Půjčky po insolvenci jsou uzpůsobeny na sjednávání přes internet. Touto formou lze získat až desítky tisíc korun. Je jenom na žadateli, jak s penězi naloží a jakou formu úvěru zvolí.
První krok je pro všechny stejný. Vyplnění žádosti a odeslání online formuláře. Tím dá zájemce na vědomí poskytovateli půjčky, že má zájem svou finanční situaci řešit, a on s ním po telefonu probere možnosti, které má.
Velice efektivní, snadné a rychlé. Není třeba se ničeho bát. Také je dobré vědět, že existuje soukromý investor, který opravdu půjčí.
Prověřené půjčky od soukromých osob je dobré využít jak s insolvencí, tak i bez ní. Protože lidé, kteří jsou v zoufalé finanční situaci, si často sjednají první půjčku, kterou najdou, a nemusí to být vždy ta nejvýhodnější. Vždy je lepší si porovnat více nabídek.
Je sice dobré využít půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby, ovšem je nutné si danou soukromou osobu pořádně proklepnout a přečíst si recenze a zkušenosti ostatních lidí.
Půjčka v insolvenci ihned nemusí být vždy tou nejvýhodnější půjčkou. Pokud si to člověk může dovolit, rozhodně by měl využít až půjčku po ukončení insolvence a nenaletět podvodníkům, kteří tvrdí „půjčíme lidem v insolvenci“, už se však snaží utajit, za jakých podmínek.
Finanční potíže se stávají čím dál běžnější situací pro mnohé lidi. V kolotoči různých úvěrů, hypoték a půjček stačí jedno malé zpoždění se splátkou a hned se člověk dostane do registru dlužníků.
Do registru dlužníků se může člověk dostat i v případě, kdy například neplatí včas a pravidelně mobilnímu operátorovi nebo dodavateli plynu, vody a elektřiny. I u těchto výdajů je nutné, aby se měl člověk na pozoru.
Banky do registrů nahlíží a pak na tomto základě již další půjčky nemohou poskytnout. Z tohoto důvodu přichází na scénu nebankovní společnosti, které poskytují opravdu rychlé půjčky.
Nepotřebují nahlížet do registru a většinou nechtějí ani jiné dokumenty, které vyžadují banky. Jejich podmínky jsou tedy podstatně mírnější a méně náročné než u bank. Peníze tak často může získat doopravdy každý člověk, který se dostal do vážné finanční nouze. To je princip půjček po insolvenci.
Půjčka pro lidi v insolvenci
Půjčky pro dlužníky v insolvenci dnes nejsou žádnou vědou. A jak o půjčku zažádat? Díky internetu dnes není problém zažádat o půjčku po insolvenci u nebankovní organizace online.
Tím se samozřejmě zvyšuje rychlost vyřešení tíživých finančních situací. Není v tom žádná věda, nikdy dříve nebylo tak jednoduché získat půjčku.
Nebankovní půjčky přináší spoustu výhod pro své klienty, jejich prioritou je úplné vyřešení finanční situace. Většina společností tak poskytuje i bezplatné konzultace s finančními poradci.
O půjčky se dá žádat v pohodlí domova, už se nemusí zdlouhavě obíhat úřady a banky a prosit o půjčky. Rychlost půjček je díky tomu opravdu nepřekonatelná, peníze jsou k dispozici již za pár dní.
Nebankovní společnosti také nabízí svým klientům nízké úrokové sazby a splátky připravují každému klientovi individuálně na míru.
Společností poskytujících nebankovní půjčky je čím dál více, stačí zabrouzdat na internet. Ovšem u takových společností je nutné si zjistit více informací o jejich solidnosti.
Půjčky pro dlužníky v insolvenci jsou velmi snadno dosažitelné pro většinu populace. A to i pro důchodce a ženy na MD. Půjčky bez potvrzení příjmu jsou celkově dražší než bankovní půjčky. Mají vyšší úroky než bankovní půjčky.
Výhody půjčky pro dlužníky v insolvenci
Peníze lze použit na cokoliv, třeba i na vyplacení exekuce. Není nahlíženo do centrálního registru dlužníků. Půjčka je vhodná i pro důchodce a ženy na MD. Vyřízení po telefonu nebo internetu. U menších částek není třeba ručitel.
Ovšem i půjčky pro dlužníky v insolvenci mají své nevýhody. Těmi jsou vyšší úroky než u bankovních půjček, půjčení nižších obnosů a krátká doba splatnosti u malé půjčky. U vyšších částek je nutno něčím ručit nebo mít ručitele.
Česká spořitelna a půjčka po insolvenci
Získat půjčku České spořitelny je obtížnější než u nebankovní společnosti. Česká spořitelna má dlouhou tradici a obrovské množství spokojených klientů, samozřejmostí je prověřování bonity žadatelů o úvěr.
V případě, kdy je člověk v insolvenci a chce si u České spořitelny půjčit peníze, bude jeho žádost zamítnuta. Pro banku není takový člověk dostatečně bonitní. To znamená, že není schopen splácet své závazky.
Banka je velmi opatrná a vždy jedná tak, aby neohrozila sebe ani své klienty. Většina bank přistupuje k posouzení žádosti o úvěr různě. Všechny bankovní domy však dbají na to, aby byl žadatel o půjčku schopen a ochoten splácet své závazky.
Je tak velmi pravděpodobné, že i v případě, kdy už je žadatel o půjčku po insolvenci, banka jeho žádost o další půjčku zamítne.
Telefon na splátky v insolvenci
Telefon na splátky v insolvenci láká mnoho lidí, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci. Nabízí jim přístup k nezbytnému komunikačnímu nástroji bez nutnosti okamžitého vyplacení celé částky. Avšak, tato zdánlivě pohodlná možnost může být dvousečnou zbraní. Proč?
Předně, podmínky pro získání telefonu na splátky v insolvenci bývají často přísnější než u standardních úvěrů. Úrokové sazby mohou být výrazně vyšší, což znamená, že na konci splácení bude zákazník mnohem více zaplatit, než by zaplatil za telefon v hotovosti. To může dále ztížit již tak komplikovanou finanční situaci jedince a prodloužit dobu, než se dokáže finančně stabilizovat.
Kromě toho, nebezpečí může být i skryté. S telefonem na splátky v insolvenci se často pojí různé pojištění a poplatky, které mohou zvýšit celkovou cenu za telefon. To může vést k situaci, kdy klient nakonec zaplatí za svůj telefon mnohem více, než je jeho reálná hodnota na trhu.
Podmínky pro insolvenci
V případě většího zadlužení nejeden člověk začne přemýšlet nad insolvencí. Jak podat žádost o insolvenci a co to ta insolvence vlastně je?
Insolvence je stav, kdy je dlužník neschopný splácet své závazky a dostát svým závazkům, a to i přes jeho snahu, kdy chce věřiteli své dluhy zaplatit. Velmi často se u půjček také stává, že dlužník má na zaplacení svých závazků, nechce je však zaplatit. V takovém případě se může jednat o podvod.
Také je dobré dopředu vědět, jaké splátky pro oddlužení bude člověk v insolvenci platit, k tomu může použít insolvenční kalkulačku.
Podmínky pro insolvenci:
- mít 2 nebo více věřitelů
- závazky musí být déle jak 30 dní po splatnosti
- mít dostatečný příjem alespoň na min. splátku (cca 2 200 Kč měsíčně)
- dlužník nesmí být za posledních 5 let pravomocně odsouzen za krádež, podvod, zpronevěru apod.
- znovu může vstoupit do oddlužení až po 5 letech od úspěšného ukončení předchozího
V případě, že žadatel o insolvenci nesplňuje některou z těchto podmínek, je vhodné navštívit insolvenční poradnu.
V případě, že si člověk není jistý, zda je v insolvenčním rejstříku, může do něj snadno online nahlédnout. Nejvíce používaný je insolvenční rejstřík Justice.