Jezdíte často večer autem unaveni? Po náročném dni v práci je těžké udržet za volantem pozornost. Následky nepozornosti za volantem však bývají fatální. Abyste se s podobnými následky nemuseli potýkat, máme pro Vás řešení!
Gadgets Spánkový alarm je neocenitelná pomůcka každého řidiče, který často jezdí na dlouhé únavné cesty. Je to výborný pomocník nejen všech řidičů kamionů, ale i lidí, kteří musí dlouhé hodiny pracovat, nebo studentů, kteří se do noci učí. Pokud se Vám nedostává spánku, trpíte únavou, ale potřebujete zůstat vzhůru, tento přístroj je pro Vás jako stvořený.
Gadgets Spánkový Alarm si jednoduše připevníte za ucho a začnou Vás monitorovat pohybové senzory zabudované v přístroji. Pokud začnete klimbat a bude Vám popadávat hlava tak, že klesne o více něž 20 stupňů, přístroj to ihned zaregistruje.
Ptáte se, jak Vám dá Gadgets Spánkový alarm najevo, že pospáváte a je nutné se vzbudit? Je to jednoduché! Prostě začne vibrovat a zvonit a to potrvá tak dlouho, dokud se mu nepodaří Vás probudit. Pokud nebudete chtít, aby Vás přístroj monitoroval, prostě ho vypnete a uložíte do pouzdra.
Gadgets Spánkový alarm chrání nejen Vaše auto, ale i Vaše zdraví a Vaše finance. Jeho cena je v porovnání se škodami, kterým dokáže zabránit, opravdu minimální.
Tipy jak se dobře vyspat
Dobrý spánek je základem našeho zdraví a pohody. Kvalitní odpočinek nám dodá energii, zvýší naši produktivitu a zlepší naši náladu. Bohužel mnoho lidí trpí problémy se spánkem, jako jsou nespavost, špatná kvalita spánku nebo problémy s usínáním. Pokud patříte mezi ně, nabízíme vám několik jednoduchých tipů, jak se lépe vyspat.
Vytvořte si příjemné prostředí
V první řadě je důležité mít vhodné prostředí pro spánek. Pokud je váš pokoj příliš světlý, přemýšlejte o použití záclon nebo rolet, které dokážou prostor zatemnit. Ve stejném duchu, ztište světla a odstraňte rušivé zvuky z okolí. Pokud je to možné, zvolte i kvalitní matraci a polštář, které vám zajistí pohodlný spánek.
Vytvořte si pravidelný rozvrh spánku
Náš organismus miluje rutinu. Pokud si vytvoříte pravidelný rozvrh spánku, tělo se na něj postupně naučí a bude se snáze uklidňovat a usínat. Snažte se chodit do postele i vstávat v přibližně stejnou dobu každý den, i o víkendech. Tím pomůžete vyvážit svůj biologický rytmus a regenerovat organismus.
Vyvarujte se stimulů před spaním
Stimulující faktory, jako je kofein, alkohol, nikotin či intenzivní fyzická aktivita, mají negativní vliv na kvalitu spánku. Proto se snažte vyhnout jejich konzumaci či provádění před spaním. Kofein obsažený v kávě, čaji nebo energetických nápojích může stimulovat nervový systém a ztížit usínání. Alkohol sice může působit uklidňujícím dojmem, ale po určité době může narušit hlubší fáze spánku a způsobit častější probuzení. Nikotin zase obsahuje stimulanty, které mohou dráždit nervovou soustavu. Snažte se tedy omezit jejich spotřebu a vyvarovat se jejich užívání před spaním.
Relaxační techniky
Chcete-li se rychleji uklidnit a připravit tělo na spánek, cvičte relaxační techniky. Můžete se pokusit o meditaci, hluboké dýchání, jógu nebo poslech relaxační hudby. Tyto techniky pomáhají snížit hladinu stresu a uvolnit mysl, což usnadní usínání a prohloubí kvalitu spánku.
Vyvážená strava a pohyb
Zdravá životospráva je jedním z klíčových faktorů pro kvalitní spánek. Snažte se dodržovat vyváženou stravu, která obsahuje dostatečné množství vitamínů, minerálů a živin. Tělesná aktivita a pohyb také přispívají ke kvalitnímu odpočinku. Pravidelná fyzická aktivita navozuje pocit únavy a pomáhá tělu tělesné energie uplatnit, což je ideální stav pro spánek
Omezte používání elektronických zařízení
Během večeru a před spaním se snažte omezit používání elektronických zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety nebo počítače. Světlo ze těchto zařízení může blokovat tvorbu melatoninu – hormon odpovědný za spánek. Kromě toho vás i rušivé obsahy na internetu nebo sociálních sítích mohou stimulovat a udržovat vzhůru. Pokud možno, vytvořte si alespoň hodinu před spaním elektronickou pauzu a raději si přečtěte knihu nebo si poslechněte relaxační hudbu.
Důsledně dodržujte tyto rady a měli byste se měli postupně začít cítit odpočatější a spánkové problémy by se měly postupně zlepšovat. U každého člověka je však důležité najít individuální přístup a najít to, co mu nejlépe vyhovuje. Pokud se problémy se spánkem neustále opakují nebo jsou vážného charakteru, je vhodné se poradit s odborníkem.