Máte ve svém přehrávači nějakou suprovou písničku a chtěli byste se podělit s přáteli? Nebo pořádáte nějakou domácí párty, ale doma vám zrovna vyhořel počítač a jediná dostupná hudba je uložena na přehrávači? Jak to udělat? Vždyť přehrávače nemají žádné reproduktory. Tak připojit nějaký jiný? Ale většina nemá ten správný konektor.
Abyste vyřešili tuto krizovou situaci, musíte navštívit naše patro hitovek a objednat si u nás jedinečný MP3 reproduktor. MP3 reproduktor je nesmírně praktická věcička. I když je u nás zařazený mezi gadgets, nejedná se o hračku. V případě potřeby zapojíte zvukový kabel do své „empétrojky“ a již se můžete zaposlouchat do toho, co je zrovna na playlistu.
Máte také možnost ovládat hlasitost, basy i výšku právě přehrávaného souboru. Určitě se tento reproduktor hodí do každého interiéru. Působivý retro vzhled určitě rozpoutá vlnu zvědavosti všech vašich hostů. Tuto kouzelnou krabičku udržíte vchodu pomocí 3 tužkových baterií, případně pomocí USB kabelu.
Koupí MP3 reproduktoru určitě neprohloupíte, ať uvažujete o jeho koupi jako dárku nebo pro svoji maličkost. Pokud nejste vlastníky nějakého toho přenosného audia, reproduktor můžete použít například i u vašeho PC, či případně na nakupka.cz naleznete celou řadu přenosných přehrávačů na patře mp3a mp4 přehrávače.
Typy přehrávačů
Reproduktory jsou nedílnou součástí moderní audio techniky a slouží k reprodukci zvuku. Existuje mnoho různých typů reproduktorů, které se liší svými vlastnostmi a určením. V tomto článku se podíváme na nejčastěji používané typy reproduktorů a jejich charakteristiky.
Jedním z nejznámějších typů reproduktorů jsou dynamické reproduktory. Tyto reproduktory fungují na principu elektromagnetického působení. Bluetoothem jsou tvořeny permanentním magnetem, kotoučem s cívkou, membránou a zvukovou štěrbinou.
Zvuk se přenáší na membránu, která se v důsledku elektromagnetického pole pohybuje a vyzařuje zvukové vlny. Dynamické reproduktory mají široké výstupné pásmo a vysoký výkon, což je činí vhodnými pro reprodukci hudby v různých prostředích.
Dalším populárním typem reproduktorů jsou reproduktory s membránou elektrostatickou. Tyto reproduktory využívají elektrostatické pole ke generování zvuku. Jsou tvořeny tenkou membránou, která je napnutá mezi dvěma elektrodami.
Zvuk se tvoří přiložením střídavého elektrického napětí na elektrody, které způsobí pohyb membrány a generování zvukových vln. Elektrostatické reproduktory mají vynikající reprodukční schopnosti a přesnou reprodukci zvuku, avšak jsou náročné na napájení a mají nižší výkon ve srovnání s dynamickými reproduktory.
Dalším typem reproduktorů jsou reproduktory s ozvučnicí. Tyto reproduktory jsou často používány v domácích audio systémech a reprosoustavách. Jsou tvořeny reproduktorovou jednotkou umístěnou v uzavřené ozvučnici, což umožňuje lepší kontrolu basového výkonu a lépe definovaný zvuk. Ozvučnice může být buď uzavřená nebo basreflexová, což ovlivňuje zvukové charakteristiky reproduktoru.
Existují také reproduktory s páskovou jednotkou, které se vyznačují vysokou reprodukční schopností a precizní reprodukcí zvuku. Jsou vybaveny velkou tenkou páskovou membránou, která se pohybuje podobně jako membrána na reproduktorech s ozvučnicí. Páskové reproduktory mají nízké zkreslení a výbornou schopnost reprodukovat jemné detaily ve zvuku, což je činí vyhledávanými zejména mezi audiofilskou komunitou.
Dalším zajímavým typem reproduktorů jsou reproduktory s výztuží nebo také subwoofery. Tyto reproduktory jsou speciálně navrženy pro reprodukci nízkých frekvencí, jako jsou basové tóny. Subwoofery mají velkou membránu, která jim umožňuje generovat silný a hluboký zvuk. Jsou často používány v domácích kinematografických systémech a hudebních systémech, které si klade důraz na basovou složku zvuku.
V neposlední řadě, existují také reproduktory s ozvučnicí line-array. Tyto reproduktory jsou často používány v koncertních sálech a velkých akustických prostorách. Jsou tvořeny řadou menších reproduktorových jednotek, které jsou umístěny vedle sebe ve speciálně navrženém uspořádání. Tento typ reproduktorů umožňuje rovnoměrné rozložení zvuku a dosažení vysokého výkonu a pokrytí prostoru.
Každý typ reproduktorů má své vlastní výhody a vhodné použití. Výběr správného reproduktoru závisí na konkrétních potřebách a preferencích uživatele. Při výběru reproduktorů je důležité brát v úvahu faktory jako prostor, ve kterém budou použity, požadovaný výkon, frekvenční odezva a kvalita zvuku.