Pokud lidé potřebují peníze, obracejí se na banky, které jim nemusí vyhovět. Pak přichází na řadu úvěry z nebankovního sektoru. Nabídky jsou lákavé a dosažitelné pro všechny, například i pro ty bez trvalého zaměstnání. Jak na půjčku pro každého i bez doložení příjmu?
Není vůbec snadné získat půjčky z bankovního sektoru. Banky mají nastavená pravidla, kterými prověřují žadatele. Vhodný kandidát musí být starší 18 let s trvalým a dostačujícím příjmem, bez záznamu v registru dlužníků.
Lidé, kteří nesplnili jednu či více podmínek, jsou odmítnuti a obracejí se na nebankovní společnosti. Pro schválení nebankovní půjčky nejsou tak vysoké požadavky. Žadatelé si mohou vybrat z širokého výběru nabídek. Mezi nimi jsou i nebankovní půjčky bez registru a potvrzení o příjmu.
Proč chce banka doložení příjmů?
Banky poskytují úvěry nerizikovým klientům, tedy takovým lidem, u nichž nehrozí, že by své dluhy nespláceli. Aby měly jistotu, že žadatel bude schopen peníze splácet a úvěr se bance vrátí, prověřují je. Mezi jejich požadavky je i potvrzení příjmů.
Banky požadují doložení příjmů ve formě:
- potvrzení od zaměstnavatele
- daňového přiznání
- výplatní pásky
- potvrzení o důchodovém výměru
- potvrzení o pobírání příspěvku na rodičovské dovolené
Jestliže klient nedoloží potvrzení nebo banka shledá, že jeho příjmy jsou příliš nízké, je odmítnut.
Jak získat půjčku pro každého bez doložení příjmů?
Pokud lidé potřebují půjčku a banka zamítne jejich žádost, další možností jsou nebankovní společnosti. U těchto nabídek není nutné dokládání příjmů ani zkoumání, zda je jméno klienta obsaženo v registru dlužníků.
Aby žadatel mohl zažádat o půjčku pro každého bez doložení příjmů, musí splnit následující kritéria:
- věk nad 18 let
- platný doklad totožnosti
- svéprávnost
- občan ČR či povolení k trvalému pobytu na území ČR
- vlastní bankovní účet (pokud klient nežádá půjčku na ruku)
- doložitelné příjmy (některé společnosti vyžadují doložitelné příjmy, pokud je žadatel může dodat – potvrzení od zaměstnavatele, výpis z výplatní pásky, daňové přiznání, výpis z účtu aj.)
Při žádosti o půjčku pro každého bez doložení příjmů musí všichni žadatelé dokládat své příjmy. Ze zákona má každý poskytovatel úvěru povinnost posoudit, zda je klient schopný úvěr splácet. Proto název půjčka bez doložení příjmů je klamný a zavádějící.
Jak banky, tak nebankovní společnosti budou žadatele o půjčku posuzovat podle jeho bonity, kdy bude nahlíženo na jeho pravidelný příjem. Ve způsobu posuzování se liší nebankovní společnosti od bankovních.
I přesto, že osoby s nižší bonitou jsou u bankovních institucí řazeny mezi rizikové klienty s menší úvěroschopností, i půjčka pro důchodce na trhu existuje.
Nebankovní společnosti budou chtít doložit pravidelný příjem jiným způsobem než banky, a to:
- výpisem z účtu za 3–6 měsíců
- výplatními páskami za poslední 3 měsíce
Doklady stačí mít vyfocené v telefonu či v jiném zařízení nebo poslat emailem.
Přeci je možné na internetu nalézt takové nabídky, po jejichž pročtení žadatel zjistí, že skutečně nemusí dokládat příjmy. Pozor! Od roku 2016 není možné poskytovat půjčky bez doložení příjmu.
Pokud při hledání uchazeč o půjčku narazí na takovou nabídku, je lepší se jí vyhnout. Takový úvěr se přibližuje půjčce bez registru, jejímž cílem je vydělat na klientech, kteří nebudou mít dostatečné finance na včasné splátky.
Jak podat žádost o půjčku pro každého bez doložení příjmu
Žádost o půjčku probíhá pouze online. Lidé se tak vyhnou dlouhému čekání v bankách.
Žadatel o půjčku, který nalezl vhodnou nabídku, se nejprve musí zaregistrovat u dané nebankovní společnosti. To znamená, že vyplní formulář se základními informacemi (jméno, kontakt, výše úvěru). Po přečtení Smlouvy o úvěru informace odešle. Žadatel do 10 minut obdrží zprávu, zda jeho žádost byla schválena, nebo zamítnuta.
Půjčka pro každého bez doložení příjmu i bez účtu?
Půjčku pro každého bez doložení příjmu si schválený klient může nechat poslat na bankovní účet. Lidé bez bankovního účtu nebo ti, kteří potřebují okamžitě hotovost, mohou získat peníze na ruku.
Peníze je možné vybrat na pobočce, u obchodního partnera či u kurýra. Některé nebankovní společnosti mají smlouvy s partnery, díky čemuž si hotovost mohou lidé vyzvednout v trafikách nebo na čerpacích stanicích.
Kolik je možné si půjčit?
Pro půjčky pro každého bez registru je typické, že si zákazník může půjčit pouze nižší částky na krátkou dobu. Nabídky nebankovních společností jsou různé. Průměrná maximální výše úvěru je 30 000 Kč. Nebankovní společnosti často nabízejí možnost půjčky 5000 Kč. Doba splatnosti je velmi krátká, většinou se pohybuje kolem jednoho měsíce.
Za poplatek se splátky mohou odložit. Opožděné splácení je však pokutováno vysokými sankcemi.
Pokud je zákazník bonitní, může dostat i vyšší finanční obnos. Vždy záleží na nabídce, příjmech žadatele a přihlíží se i k registru dlužníků.
Pro koho se hodí půjčka pro každého?
S nadsázkou můžeme říci, že půjčka pro každého je vhodná pro každého. Ať už je žadatel zaměstnaný, nebo nezaměstnaný, bez dluhů, v exekuci. Půjčka pro každého bez doložení příjmu je dostupná pro všechny.
Půjčky pro každého většinou směřují na:
- lidi, které odmítla banka
- lidi s nedostatečnou finanční historií
- lidi v exekuci
- lidi v insolvenci
Půjčku pro každého ve většině případů volí klienti, které banka odmítla. Proto je volbou pro mnoho lidí, kteří nutně potřebují půjčku.
Na koho se obrátit při půjčce ihned pro každého?
Na internetu se po vyhledání dotazu „půjčka pro každého“ objeví mnoho možností. Jenže kterou zvolit?
Aby se klient nenapálil a neskočil na nevhodnou nabídku, je vhodné zkontrolovat, zda nebankovní společnost splňuje kritéria České národní banky. Taková nebankovní společnost bude jednat férově. Díky této informaci bude mít zákazník jistotu, že bude dopředu vědět o výši RPSN.
Jaké společnosti se řadí mezi spolehlivé?
- Ferratum
- Via SMS
- CreditOn
- Zonky
- Provident Financial
Dále je vhodné dohledat recenze zákazníků a zeptat se na zkušenosti známých. Přestože některá společnost může na trhu fungovat řadu let, její zákazníci nemusí být s nabídkami služeb spokojeni.
Jaké jsou klady půjček ihned pro každého?
Získání půjček ihned pro každého je snadné a rychlé. Stejně jako bankovní úvěry, i nebankovní půjčka má svoje klady i zápory.
Mezi hlavní klady půjčky pro každého se řadí:
- snadné a rychlé sjednání
- dosažitelné dokládání příjmů
- dosažitelné podmínky pro sjednání
- možnost sjednání půjčky bez bankovního účtu
- nedokládá se účel půjčky
- možnost získat půjčku v exekuci
- nulový úrok v případě první půjčky zdarma
Nabídky se budou různit ve svých kladech. Některé se mohou zdát lepší než jiné, přesto si klient stejně tak musí ověřit i zápory.
Jaké jsou zápory půjček ihned pro každého?
Při uzavírání půjčky je nutné počítat i s jejími negativy, které nelze opominout. Jaké zápory je nutné zohlednit?
- vysoké úrokové sazby a RPSN
- vysoké poplatky za nesplacení
- krátká splatnost
- vysoké přeplácení
- vysoké poplatky
- neférové jednání ze strany poskytovatele (s ohledem na zvolenou společnost)
K půjčkám nebankovních společností se přidružují vyšší poplatky, úrokové sazby a RPSN než u bankovních nabídek. Dalším velkým negativem je velmi krátká doba pro splatnost půjčky ihned pro každého. Většinou se tato doba pohybuje kolem 30 dnů.
Společnosti jednají se svými zákazníky vlastními způsoby. Aby se klient vyhnul neférovému jednání, měl by si dopředu prověřit, s kým chce uzavřít půjčku.
Půjčka do výplaty pro každého
Může se stát, že lidé pracují, avšak jejich výplata se zasekne u zaměstnavatele. Před nimi je zaplacení nájmu, výdajů za energie a do toho se objeví nečekaný výdaj. Pokud by vše poplatili, nezbyly by jim peníze na běžné výdaje. Jestli potřebují finanční pomoc, tak je tu možnost v podobě půjčky do výplaty pro každého.
Na rozdíl od půjčky ihned pro každého se tento typ úvěru vyřizuje ještě rychleji. Některé společnosti mohou poslat peníze zákazníkovi do 15 minut, a to i během víkendu a státních svátků.
Žádost o půjčku do výplaty pro každého se podává online nebo telefonicky. Žadatel si může vybrat výplatu peněz na účet či v hotovosti. Nejlepší je požádat pouze o tolik peněz, kolik člověk skutečně potřebuje.
Výhody půjčky do výplaty:
- individuální přístup při posuzování bonity
- první půjčka zdarma
- rychlé vyřízení žádosti
- peníze na účet nebo v hotovosti
I tento typ úvěru má negativa. Jaké jsou nevýhody půjčky do výplaty?
- krátká splatnost
- lze půjčit pouze nižší částky (nejlépe pouze to, kolik každý potřebuje)
- pokud žadatel nemá finanční situaci vyřešenou, pravděpodobně bude odmítnut
Nabídku půjčky do výplaty nabízí i bankovní společnosti. Avšak nevýhodou takových nabídek je předem určená výše, kterou si klient musí vzít (běžně je to cca 20 000 Kč).
Půjčka pro každého bez registru
Stačí jedna zapomenutá půjčka, úvěr z kreditní karty nebo jiná platba a najednou se člověk dostane do registru dlužníků, tedy databáze osob a firem, které řádně nesplácejí své dluhy.
To má za následek, že si žadatel nebude moci vzít úvěr od banky. Pokud žadatel o nebankovní půjčku nedoloží dostatečné příjmy nebo na něj rovnou vyjdou najevo vyšší dluhy, bude pravděpodobně odmítnut i u žádosti o půjčky pro každého bez doložení příjmu.
Lidé s registrem i přesto mohou požádat o půjčku, respektive o půjčku pro lidi v registru. Některé společnosti předem budou chtít potvrzení o příjmu, daňové přiznání či výpis z účtu.
Půjčka pro každého bez registru je velmi rizikový úvěr, jelikož se k němu vztahují vysoké poplatky a sankce za porušení smlouvy. Naleznou se i úvěry s týdenními splátkami.
Výhody půjčky pro každého bez registru:
- půjčka i pro lidi s registrem
- individuální posouzení
Kladů půjčky pro každého bez registru je pouze pár. Jaké jsou její hlavní nevýhody, o nichž každý žadatel musí vědět?
- velmi rizikové
- lze si půjčit nižší částku
- vyšší cena úvěru
- neférové jednání
Půjčky pro každého bez registru jsou rizikové pro ty klienty, kteří poruší smluvní podmínky. V takových případech se může projevit neférové jednání společností.
Půjčka pro každého – i bez doložení příjmu
Ať už žadatel zvolí jakoukoliv nebankovní půjčku, měl by pamatovat na to, že všechny klady jsou kompenzovány negativy. To znamená, že by každý měl dopředu počítat s vysokými úroky a ještě většími sankcemi za nesplácení. V některých případech pár stovek či tisíc korun pomůže v nouzi, avšak poplatky mohou přivézt klienta do větších potíží.