Hlava je jednou z částí těla, kde má sv= zakončení mnoho nervových vláken a proto nám je nejrůznější drbání a škrábání na hlavě tolik příjemné. Když není po ruce nic vhodnějšího, postačí nám tužka nebo vidlička, nicméně s pravou masážní pomůckou je ta masáž o mnoho účinnější a příjemnější. Pomůcka na masáž hlavy – metlička byla stvořena právě pro všechny tyto příjemné činnosti a my vám ji dnes nabízíme v Nakupka.cz.
Dvanáct tenkých drátků zakončených gumovou hlavičkou s rukojetí padnoucí přesně do ruky. Stačí vzít do ruky, drátky vložit do vlasů a pohyby krouživými nebo ze strany na stranu a nahoru a dolů si udělat velmi příjemnou chvilku. Pomůcka na masáž hlavy – metlička je právě pro tyto záležitosti stvořená. Masáž hlavy je velmi extatická záležitost a kdo jednou vyzkouší, předpoklady na vytvoření závislosti bude mít více než velké.
Historie masáží
Historie masáží sahá až do dávných dob, kdy už byla tato terapie používána jako metoda léčby a uvolňování napětí. Masáž je technika, kterou tělo člověka potřebuje odpradávna a mnoho národů a kultur ji rozvíjelo a zdokonalovalo.
První záznamy o masážích pocházejí z Číny z doby před více než 5000 lety. Tamní lidé věřili, že masáž je jednou z cest k udržení duševní a fyzické rovnováhy. Byla také spojována s tradicemi starověké čínské medicíny. Masáže byly praktikovány nejen v domácím prostředí, ale také v chrámech a klášterech. Ví se, že starověcí Číňané vyvinuli speciální techniky masáže, které se předaly z generace na generaci.
Dalším významným bodem v historii masáží je starověký Egypt. Zde byla masáž považována za velmi důležitou součást hygieny a lékařství. Egyptská masáž byla využívána jako terapie při různých onemocněních a také jako relaxační procedura. Starověcí Egypťané byli známí svými pokročilými léčebnými technikami a masáž byla jednou z nich.
V Indii byl vývoj masáží spojen především s východní filozofií a medicínou. Tamní masáže jsou založeny na principu průtoku energie v těle, která se nazývá prana. Masáže se provozují pomocí speciálních olejů a kombinují se s cvičením a meditací. V Indii je masáž také tradiční součástí ájurvédské medicíny, která se zaměřuje na celkovou rovnováhu těla a mysli.
Ve starověkém Řecku a Římě byly masáže také běžnou praxí. Starověcí Řekové věřili, že masáže mohou pomoci při léčbě různých nemocí a poruch, a dokonce je integrací této terapie do sportovního tréninku. V Římě se masáže prováděly ve veřejných lázních a byly součástí každodenního rituálu.
Během středověku a raného novověku se masáže staly méně rozšířenými. Byly spojeny s náboženskými předsudky a odsouzeny církví. Masáže se staly více soukromou praxí a byly prováděny především v lékařských prostředích. Nicméně v některých kulturách, jako například ve východní Asii, zůstala masáž součástí každodenního života.
V moderní době se masáže vrátily do popředí zájmu. V 19. století byly masáže znovuobjeveny a začaly být chápány jako metoda relaxace a prevence různých zdravotních problémů. Byly založeny na anatomických a fyziologických principech a začaly se vyvíjet různé techniky masáží.
Dnes jsou masáže oblíbenou terapií a relaxační metodou po celém světě.